Wycieczka na Kos

Autor: | Komentarze: 2 komentarze | Data publikacji: 2013/03/16

Tak jak napisałem w poprzednim wpisie, będąc w Turcji wybraliśmy się  na jednodniową wycieczkę na Kos.

W lokalnym biurze podróży kupiliśmy bilety na przejazd a następnego dnia rano przyjechał po nas busik, który zabrał nas do portu w Bodrum, z którego popłynęliśmy na Kos. Muszę przyznać, że wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Kierowca przyjechał punktualnie co do minuty, sprawdził czy nasze nazwiska są na liście pasażerów, a następnie wręczył bilety na prom. Z powrotem też nie było problemu, po przyjeździe do Bodrum kierowca już na nas czekał.

Cała galeria zdjęć z Kos

Podróż wodolotem trwała dosłownie moment i już byliśmy w Grecji. Myślę, że na Kos jeszcze się kiedyś wybierzemy, w ciągu jednego dnia zwiedziliśmy tylko miasto, a została jeszcze do objechania cała reszta wyspy. Miasto przepełnione jest śladami starożytności. Żałuję, że tak mało pamiętam ze szkoły o Hipokratesie czy też mitologi greckiej. Z drugiej strony, łatwiej by mi było się wtedy uczyć, gdybym widział te miejsca.

Co warto zobaczyć w mieście Kos?

Platan Hipokratesa – w cieniu którego Hipokrates nauczał swoich uczniów. Rośnie w samym centrum miasteczka, nie sposób go przeoczyć. Na zdjęciu tylko fragment drzewa, niestety większość zdjęć wyszła nieostra :(

Zamek Neratzia zbudowany przez rycerzy Zakonu Joannitów na początku XV wieku. Znajduje się przy samym porcie, również nie sposób go przeoczyć :) Bilet wstępu – 3 euro.

Meczet Gazi Hasan Paszy

Starożytna Agora – duży teren wykopalisk archeologicznych

Ołtarz Dionizosa – dużo z niego nie zostało…

Rzymski Odeon – miejsce imprez muzycznych. Częściowo odbudowany, w pomieszczeniach znajdujących się pod budynkiem można zobaczyć ryciny przedstawiające całą budowlę

Zachodni teren archeologiczny – można zobaczyć jak wyglądało kiedyś miasto

Kos było przyjemną odmianą od gwarnej i głośnej Turcji. Greckie miasteczko pełne było cichych kafejek i małych restauracji. Nawet ludzie wydawali się bardziej wyluzowani niż w Turcji czy Polsce.

No i te plaże… Idealne miejsce na dłuższy wypoczynek. Niestety loty z Polski na Kos są dosyć drogie, najtaniej można polecieć z Krakowa liniami Wizz Air, bilet w dwie strony kosztuje minimum 600zł. Za to na miejscu można znaleźć dosyć tanie hotele w cenie od 30 euro za dwójkę.

Hotele na Kos

Po całym dniu zwiedzania, długim obiedzie w cieniu ogromnego drzewa udaliśmy się do portu. 20 min wodolotem i znowu byliśmy w Turcji :)

Tagi:

Kategoria: Europa


Komentarze (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

  1. Meg napisał(a):

    Wybieram się na wakacje do Turcji i interesuje mnie ile kosztowała taka wycieczka na Kos? Pozdrawiam!

  2. Beata napisał(a):

    Hej to my odwrotnie – bylismy na Kos, za to na 1 dzień wybraliśmy się do Bodrum. Z tym, że nie urzekło mnie jakoś szczególnie :/

Zostaw komentarz